English | العربیة

1
کتاب مادر امام زمان(عج) بررسی زندگی مادران ائمه(ع) از جهت قابلیت­های ویژه آنان برای پرورش معصوم اهمیتی بسیار داشته که در طول تاریخ مهجور مانده است بررسی شخصیت مادر امام­زمان(عج) به علت هجمه­های علمی از ناحیه مخالفان فرهنگ شیعی اهمیتی دو چندان می ­یابد.
بررسی زندگی مادران ائمه(ع) از جهت قابلیت­های ویژه آنان برای پرورش معصوم اهمیتی بسیار داشته که در طول تاریخ مهجور مانده است بررسی شخصیت مادر امام­زمان(عج) به علت هجمه­های علمی از ناحیه مخالفان فرهنگ شیعی اهمیتی دو چندان می ­یابد. اثر حاضر اولین اثر پژوهشی مستقل در این زمینه است. در این اثر ابتدا گونه­های روایی مربوط طبقه­بندی شده سپس به بررسی سندی و دلایلی روایات و انطباق با منابع غیر اسلامی پرداخته و پس از قرار­دادن یک روایت که بیشتر قابل قبول بوده به عنوان مبنا، شخصیت و زندگانی مادر امام زمان (عج) واکاوی می­شود و از آن جا که اتهام افسانه شیعی بودن این پاک بانو در پاره­ای از منابع دیده می­شود به شبهات مربوط به اصل وجود وی نیز پرداخته شده است.

 
منبع: خانم ناهید طیبی
 
امتیاز دهی
 
 آخرین به روزرسانی:
چهارشنبه 28 فروردين 1398 14:42:11

تعداد بازديد اين صفحه: 427
مطالب مرتبط پربازدیدترین اخبار

ALI

 
logo-samandehi
قم - خیابان معلم - پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی - پژوهشکده مهدویت و آینده پژوهی
تلفن: 37749972-025

نقشه
ایتا
پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی (وابسته به دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم) می‌باشد
خانه | بازگشت | حريم خصوصي كاربران |
Guest (PortalGuest)

پژوهشكده مهدويت و آينده پژوهي
مجری سایت : شرکت سیگما