آینده پژوهی خانواده در ایران:

آینده پژوهی خانواده در ایران با تاکید بر سیاست های فرهنگی تحکیم آن

آینده پژوهی خانواده در ایران با تاکید بر سیاست های فرهنکی تحکیم آن از آثار منتشر شده از پژوهشکده مهدویت و آینده پژوهی به همت حجت الاسلام و المسلمین رحیم کارگر در پاییز 1397 به چاپ رسید آینده پژوهی، دانش مطالعه نظامند آینده از طریق شناخت، طراحی و مدیریت آن است. آینده پژوهی در حوزه های مختلف جامعه از جمله خانواده ـ که از مهم ترین مسائل جامعه است ـ کاربردهای مهم و اثر گذاری دارد و می تواند در رشد و تعالی و تحکیم آن نقش بسزایی ایفا کند و کمک شایانی به تصمیم گیری ها و سیاستگذاری ها نماید آینده پژوهی زمانی می تواند اثر گذارتر باشد که از آموزه های آینده نگر دینی ـ به خصوص مهدویت ـ بهره گیرد و نگاه کامل و جامعی به آینده داشته باشد.
اثر حاضر با عنوان«آینده پژوهی خانواده در ایران با تاکید بر سیاست های فرهنگی تحکیم آن» می کوشد با مطالعه روشمند آینده پژوهانه، تحولات و تغییرات و مسائل و چالش هاس آتی آن را شناسایی کند و برای حل مسئله های اولویت دار، سیاست های مناسب فرهنگی را پیشنهاد نماید در این راستا با بهره مندی از آموزه های مهدویت ضمن پرداختن به وضعیت خانواده در آخر الزمان و عصر ظهور به ترسیم چشم انداز مطلوب خانواده برای جمهوری اسلامی ایران می پردازد.

خرید از پژوهان
خرید از فروشگاه نشر پژوهشگاه
 
منبع:

تاریخ خبر: 1397/10/20 پنجشنبه
تعداد بازدید کل: 463 تعداد بازدید امروز: 1
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ

پربازدید‌ترین مطالب

مطالب مرتبط

پربازدید‌ترین مطالب

مطالب مرتبط
[Control]
تعداد بازديد اين صفحه: 464
 
logo-samandehi
قم - خیابان معلم - پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی - پژوهشکده مهدویت و آینده پژوهی
تلفن: 37749972-025
نقشه
ایتا
پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی
شنبه 22 شهريور 1399 08:49:38
خانه | بازگشت | حريم خصوصي كاربران |
Guest (PortalGuest)

پژوهشكده مهدويت و آينده پژوهي
مجری سایت : شرکت سیگما