استراتژی

استراتژی اخلاق انتظار

به گزارش خبرنگار ایسکا کتاب استراتژی اخلاق انتظار از حجت اسلام بهروز محمدی عضو هیئت علمی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی در نشر پژوهشگاه به چاپ رسیده است می نویسد:به گزارش خبرنگار ایسکا کتاب استراتژی اخلاق انتظار از حجت اسلام بهروز محمدی عضو هیئت علمی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی در نشر پژوهشگاه به چاپ رسیده  است می نویسد:
اخلاق انتظار نگرش خوش‌بینانه به آینده‌ای مطلوب و  باور  به سیطره قوه خرد بر جهل و زندگانی اخلاق‌مدار و سعادتمندانه بشریت و پیروزی نهائی صالحان، برخوردار از فلسفه‌ای جهانی است که با ادبیات و ویژگی‌های مختلف توسط بسیاری از ادیان الهی و غیر الهی صورتبندی شده است. اما سؤال اساسی این است‌که برای رسیدن این جامعه مطلوب نیازمند چه راهبردهائی هستیم و این راهبردها به چه نحوی به فرایند ظهور منجی موعود یاری می‌رسانند؟ این نوشتار راهبرد اخلاق انتظار را ـ به عنوان مهم‌ترین استراتژی ـ  برای بسترسازی تشکیل دولت و زندگی اخلاقی آن عصر و در قالب موارد ذیل طراحی می‌کند؛ در مرحله نخست به بررسی انتقادی عوامل تعیین کننده استراتژی اخلاق انتظار ـ یعنی عواملی که ضرورت طراحی این راهبرد را در عصر انتظار بیان می‌کنند ـ پرداخته می‌شود. در  مرحله دوم مبانی و ارکان جهت‌ساز استراتژی اخلاق انتظار معرفی می‌شود که شاکله اساسی مؤلفه‌ها و عناصر این راهبرد مبتنی بر آنهاست. در مرحله سوم عناصر و مؤلفه‌های این استراتژی از قبیل منجی‌طلبی و امید به گذار از وضعیت نامطلوب اعتبار سنجی می‌شوند و در مرحله پایانی به برخی آثار و پیامدهای تحقق عناصر این راهبرد و عملیاتی شدن آن، از قبیل هویت‌بخشی به جامعه منتظر اشاره می‌شود .
خرید کتاب ازپژوهان
خرید کتاب از نشر پژوهشگاه

 
منبع:

تاریخ خبر: 1396/6/28 سه‌شنبه
تعداد بازدید کل: 298 تعداد بازدید امروز: 1
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ

پربازدید‌ترین مطالب

مطالب مرتبط

پربازدید‌ترین مطالب

مطالب مرتبط
[Control]
تعداد بازديد اين صفحه: 299
 
logo-samandehi
قم - خیابان معلم - پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی - پژوهشکده مهدویت و آینده پژوهی
تلفن: 37749972-025
نقشه
ایتا
پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی
پنجشنبه 24 بهمن 1398 13:58:37
خانه | بازگشت | حريم خصوصي كاربران |
Guest (PortalGuest)

پژوهشكده مهدويت و آينده پژوهي
مجری سایت : شرکت سیگما