English | العربیة
اخبار نشست ها و همایش ها معرفی آثار دسترسی سریع

ALI

بازدهمین جلسه شورا
یازدهمین جلسه شورای پژوهشی پژوهشکده مهدویت و آینده­پژوهی در سال 1395
یازدهمین جلسه شورای پژوهشی در سال جاری در روز سه شنبه مورخ 95/8/4 ساعت 7/30 الی 9/30صبح در پژوهشکده مهدویت و آینده­ پژوهی با حضور اعضای شورا و اساتید محترم با سه دستور جلسه، برگزار شد.
رحیم کارگر گفت:
مهمترین رویداد آخرالزمان
به گزارش خبر نگار ایسکا حجت الاسلام رحیم کارگر عضو هیئت علمی پژوهشگاه گفت: براساس نصوص معتبر، نقطه آغازین تحولات منجر به ظهور و شروع یک کشمکش و نزاع بزرگ، خروج سفیانی از شامات و تسلط او بر سوریه است.آینده پژوهی دینی جزو ضرورت­های جامعه منتظر است که می تواند ما را در ارائه تحلیل­های درست از آینده و ساختن آینده مطلوب یاری رساند و مانع غافلگیری و ناکارآمدی و عقب ماندن ما از تحولات شتابناک جهانی و منطقه­ای گردد.
جلسه شورای پژوهشی
دهمین جلسه شورا ی پژوهشی پژوهشکده مهدویت و آینده پژوهی
دهمین جلسه شورای پژوهشی پژوهشکده و آینده پژوهی با بررسی چهار دستور جلسه برگزار شد.
جلسه شورای پژوهشی
برگزاری نهمین جلسه شورای پژوهشی پژوهشکده مهدویت و آینده پژوهی در سال1395
برگزاری نهمین جلسه شورای پژوهشی پژوهشکده مهدویت و آینده پژوهی در سال1395 این جلسه با حضور اعضای محترم شورا در صبح روز سه شنبه مورخ 09/06/1395 با بررسی سه موضوع، کار خود را شروع کرد.
در گفتگو با محمد حسن راستگو
مهدویت از مهمترین ارکان در تربیت نسل آینده
به گزارش خبر نگار ایسکا در گفتگو با حجت الاسلام محمدحسن راستگو قرار گرفتن در عصر غیبت ضرورت آشنایی کودکان و نوجوانان با فلسفه غیبت، فلسفه حکومت امام زمان (عج)، شرایط قبل از ظهور، ظهور و پس از آن را دوچندان می کند.
لزوم آینده پژوهی
جنگ نرم و لزوم آینده‌پژوهی به‌عنوان نیاز اصلی جامعه
به گزارش خبر نگار ایسکا حجت الاسلام رحیم کارگرگفت: مسأله اصلی جامعه اسلامی ایران برای حرکت روبه‌جلو چیست؟ واقعیت این است که جامعه ایرانی امروز به‌حدی غرق مشکلات اقتصادی و معیشتی شده که به‌سختی می‌توان مساله یا مسائل اصلی آن را شناخت و بیان کرد!
استراتژی غیبت گرا
حوزه های علمیه و ضرورت پرهیز از استراتژی غیبت گرا!
به گزارش خبر نگار ایسکا حجت الاسلام رحیم کارگر گفت :همراهی با امام غایب ساده و آسان است؛ چون به‌نظر می رسد زحمت و مسئولیت خاصی ندارد! همان‌گونه که همراهی با امام شهید هم راحت و آسان است و صرفاً به یک عزاداری و نذر و نیاز ختم می‌شود!
فرهنگ بابسامان
فرهنگ نابسامان تعطیلات مذهبی!
ه گزارش خبر نگار ایسکا حجت الاسلام رحیم کارگر گفت تعطیل‌شدن برخی ایام مهم دینی مثل روزهای شهادت پیشوایان معصوم، از درخشان‌ترین نقاط در کارنامه جمهوری اسلامی – و طبق دستور قرآنی – بزرگداشت شعائر دینی است و هدف آن بالارفتن سطح معرفتی مردم و شرکت آنان در مجالس و مراسم عزاداری و وعظ و خطابه است!
هشتمین جلسه شورای پژوهشی پژوهشکده مهدویت و آینده پژوهی در سال 1395
جلسه شورای پژوهشی پژوهشکده در سال 95 با سه موضوع به شرح ذیل پرگزار شد
هفتمین جلسه شورای پژوهشی پژوهشکده مهدویت و آینده پژوهی در سال 95
هفتمین جلسه شورای پژوهشی پژوهشکده در سال جاری با حضور اعضای محترم آن، آقایان حجج اسلام الهی­نژاد، ربانی، کارگر، بهروزی­ لک، رضانژاد، شاهرخی و میهمانان مدعو حجج اسلام آقایان حسن مولایی و زهیر دهقانی آرانی، با بررسی سه دستور جلسه در صبح روز دوشنبه مورخ 1395/4/28در مکان پژوهشکده برگزار شد.
« زمینه شناسی لغزش های اعتقادی در دوران غیبت و راهکار برون رفت از آن».
بررسی طرح اجمالی پیشنهادی حجت الإسلام حسن مولایی با عنوان « زمینه شناسی لغزش های اعتقادی در دوران غیبت و راهکار برون رفت از آن» در شورای علمی گروه مبانی پژوهشکده مهدویت و آینده پژوهی
تشکیل ۱۵ گفتمان مهدویت در مسجدسلیمان
گروه اندیشه: همزمان با شب نیمه شعبان، گفتمان​های مهدویت در ۱۵ مسجد شهرستان مسجد سلیمان برگزار می​شود.
مهدویت از نگاه قرآن در نجف بررسی شد
گروه بین‌الملل: نخستین جشنواره «حق المبین» ویژه بانوان به مناسبت گذشت ۱۱۸۲ سال از ولادت مهدی موعود(عج) در نجف برگزار و در آن مهدویت با استناد به آیات قرآن بررسی شد.
مهدویت از نگاه اهل سنت بررسی می‌شود
گروه اندیشه: مهدویت از نگاه اهل سنت، با حضور شیخ عمران نزار حسین، محقق، فیلسوف و نویسنده اسلامی و متخصص در جهان سیاست، اقتصاد، معادشناسی و مسائل اجتماعی در مشهد بررسی می‌شود.
تحلیل مفهومی و کارکردی انتظار از منظر اهل سنت
پروژه فوق الذکر با حجم 180 صفحه از جمله پروژه های حجت الاسلام دکتر حسین الهی نژاد بوده و زمان آغاز و پایان آن به سال 1393ـ 1394 باز می گردد.
شخصیت شناسی مدعیان مهدویت
شیوه برخورد با مدعیان از جمله دغدغه­های مسئولان کشور بوده و الان با این معظل درحال برخورد هستند. اما چگونه و با چه روشی بتوان با آنها برخورد اساسی و بازدارند انجام داد در این پروژه به بررسی؛ چگونگی برخورد ائمه (ع) و شناخت شخصیت مدعی و راهکارهای پیشگیرانه برای بوجود آمدن مدعی و مریدانشان و ...
گزارش تصویری پاسخ به شبهات
قم - خیابان معلم - پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی - پژوهشکده مهدویت و آینده پژوهی
تلفن: 37749972-025 
پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی (وابسته به دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم) می‌باشد
خانه | بازگشت | حريم خصوصي كاربران |
Guest (PortalGuest)

پژوهشكده مهدويت و آينده پژوهي
مجری سایت : شرکت سیگما